Specjaliści

Neurochirurgia

Michał Woźnica

Specjalista neurochirurg, wieloletnie doświadczenie zdobył w Oddziałach Neurochirurgicznych w Niemczech i w Polsce. Doktorat na temat krwawienia podpajęczynówkowego uzyskał w 2008 roku we Freiburgu (Niemcy) z wyróżnieniem: magna cum laude. Posiada specjalizację z neurochirurgii w Polsce i dodatkowo zdał europejski egzamin specjalizacyjny z neurochirurgii EANS w 2016 roku. Jest autorem i współautorem kilkunastu prac naukowych oraz doniesień zjazdowych opublikowanych między innymi w czasopismach Acta Neurochirurgica oraz Rofo. (Fortschritte auf dem Gebiet der Röntgenstrahlen und der bildgebenden Verfahren). Jest stypendystą KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst) oraz został nagrodzony „EANS Spine Fellowship” sponsorowanym przez DePuy Synthes.

Obszary zainteresowań medycznych

Chirurgia kręgosłupa, techniki małoinwazyjne w chirurgii kręgosłupa, neuroonkologia

Wybrane kursy neurochirurgiczne

 • Britisch Neurosurgical Trainee Course: 2010-2012
 • 85. Trainingskurs „Mikrochirurgie der Gefäße und Nerven”, Jena, Niemcy: 2010
 • „Anatomische Grundlagen für die Neurochirurgie”, Vogtareuth, Niemcy:2011
 • Hands-On Cadaver Course, INI, Hanover, Niemcy: 2011
 • Techniki Małoinwazyjne w Stabilizacjach Kręgosłupa, Warszawa: 2012
 • Forum Chirurgów Kręgosłupa, Bukowy Dworek: 2013
 • SMISS Global Forum, Miami, USA: 2014
 • Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Zakopane: 2014
 • Polska Szkoła Neurochirurgii: 2012-2015
 • Europejska Szkoła Neurochirurgii EANS: 2013-2016. Egzamin zdany w 2016
 • Leczenie chorób naczyniowych OUN

Języki

angielski, niemiecki

Mateusz Krakowiak

Dr n. med. Mateusz Krakowiak jest specjalistą neurochirurgii, pracuje w Klinice Neurochirurgii i Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Ukończył Gdański Uniwersytet Medyczny w roku 2010, a w roku 2016 obronił tytuł doktorski. W trakcie specjalizacji odbywał staże w Centre Hospitalier Universitaire de Montpellier Francja, pod nadzorem Prof. Hugues Duffau oraz w Szpitalu St. George Hospital na oddziale Neurochirurgii pod nadzorem mr Stapelton.

Języki

angielski, niemiecki, hiszpański

Robert Bylinka

Lekarz specjalista neurochirurg. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne ukończył w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Usprawniania Leczniczego SU nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy. Pracuje w Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.

Od początku pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii. Ciągle poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szeregu szkoleń i konferencji o tematyce neurochirurgicznej, neuroortopedycznej oraz leczenia bólu.