Specjaliści

Fizjoterapia

Tomasz Felczak

Fizjoterapia od długiego czasu jest zarówno moją pracą, jak i pasją. Jestem absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy (2008 rok). Ukończyłem także wiele specjalistycznych kursów i szkoleń. Stale podnoszę swoje umiejętności, by móc pomagać moim pacjentom i rozwiązywać ich problemy. Moją domeną stała się szeroko pojęta fizjoterapia obejmująca rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, sportową oraz stomatologiczną. Zależy mi, żebyś powrócił do sprawności po każdym urazie i znów mógł aktywnie żyć bez bólu. Jeśli potrzebujesz pomocy fizjoterapeuty, zapraszam Cię na terapię. Razem ustalimy plan działania!

Dalia Woźnica

Zajmuję się diagnostyką i leczeniem wad kręgosłupa, w tym skolioz u dzieci i dorosłych. Konsultuję pacjentów w zakresie wrodzonych chorób tkanki łącznej z hypermobilnym spektrum zaburzeń.

Obecnie prowadzę także opiekę fizjoterapeutyczną i fizjoprofilaktyczną nad pracownikami oraz edukuję pracodawców w temacie prewencji urazów i chorób zawodowych, ergonomii i zdrowia w pracy.

Jestem międzynarodowym terapeutą metody K. Schroth (ukończony w 2011 kurs podstawowy i rozszerzony w Centrum Intensywnej Terapii Skolioz wg K. Schroth „Asklepios”, Bad Sobernhaim, Niemcy). Instruktor wspinaczki terapeutycznej.

Członkostwa w organizacjach

Prezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska (o. pomorski),

Członkini Sekcji Fizjoterapii w Chorobach Zawodowych i Medycynie Pracy Członkini ACPOHE (Association of Chartered Physiotherapists in Occupational Health and Ergonomics )

Członkini IFPTOHE (International Federation of Physical Therapists working in Occupational Health and Ergonomics)

Wybrane kursy i staże zawodowe

  • Wprowadzenie do ergonomii stosowanej, UK
  • Podstawy bezpieczeństwa i higieny pracy dla fizjoterapeutów, UK
  • Terapia skolioz wg koncepcji K. Schroth
  • Terapia skolioz wg koncepcji K. Schroth
  • Kinetic Control
  • Terapia skroniowo-żuchwowa, Niemcy
  • Terapia poprzez wspinaczkę wg zasad kinematyki funkcjonalnej, Austria
  • Firma MEDIHUB- medycyna pracy, Estonia
  • Uniklinik Freiburg, Niemcy
  • Klinikum Neubrandenburg, Niemcy

Języki

angielski, niemiecki

Paula Uradzińska

Fizjoterapeuta dziecięcy, rehabilitacja dzieci. Prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty 19949. Na co dzień pracuję w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku.

Jestem certyfikowanym terapeutą metody NDT Bobath oraz metody PNF oraz Terapeutą Integracji Sensorycznej, który nie ogranicza się do tradycyjnego rozumienia procesu usprawniania. Korzystając z licznych kursów z zakresu tematyki pediatrycznej takich jak: trójpłaszczyznowej manualnej terapii stóp u dzieci, kinezjotaping, elektrostymulacji funkcjonalnej, terapię dysfunkcji powięziowych, terapię wisceralną, zaburzenia procesów regulacji sensorycznej u małych dzieci oraz innych kursów związanych z rehabilitacją pediatryczną.

Z dziećmi pracuję od 2012r. Specjalizuję się w terapii niemowląt oraz dzieci z zaburzeniami neurologicznymi oraz wadami postawy.

Języki