Hydrodekompresja pozwala na bezoperacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka to jedna z najczęściej występujących neuropatii w obrębie kończyny górnej. Coraz częściej dotyka osób aktywnych zawodowo. Schorzenie utrudnia funkcjonowanie, często jest powodem wielu nieprzespanych nocy i prowadzi do nieodwracalnych uszkodzeń w obrębie dłoni. Hydrodekompresja – co to za zabieg? Hydrodekompresja to bezoperacyjna metoda leczenia zespołu cieśni nadgarstka oraz innych zespołów nerwów obwodowych. Jej …

Hydrodekompresja pozwala na bezoperacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka Read More »

Ergonomia pracy uszczęśliwi cię i wzbogaci

Pracowniku, odliczasz minuty do końca dnia pracy, bo ból dolnej części pleców lub karku wyciska łzy z oczu? Czy napięciowe bóle głowy przeszkadzają Ci w skupieniu się na pracy? Czy twoja wydajność cierpi? Pracodawco, czy zauważyłeś takie problemy w swojej firmie? Prezentyzm czyli obecność w pracy pomimo odczuwanej choroby lub dolegliwości bólowych obniża jakość i …

Ergonomia pracy uszczęśliwi cię i wzbogaci Read More »

Neuropsychologia kliniczna– Czym się zajmuje? Jaka jest różnica między Neuropsychologią, a Psychologią Kliniczną?

Diagnoza neuropsychologiczna umożliwia ocenę procesów intelektualnych i ich stopnia osłabienia z powodu organicznego uszkodzenia mózgu. Pozwala stwierdzić czy obserwowane problemy w zachowaniu pacjenta są skutkiem uszkodzenia tkanki mózgowej, czy też wynikają z powodów emocjonalnych.

Rwa kulszowa – wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Chociaż ból związany z rwą kulszową może być ciężki, większość przypadków ustępuje po nieoperacyjnym leczeniu w ciągu kilku tygodni. Osoby z ciężką rwą kulszową, która jest związana ze znacznym osłabieniem nóg lub zmianami jelit lub pęcherza moczowego, mogą być kandydatami do operacji.

Wady postawy – Co to jest? Jak powstaje? Jak zapobiec?

Lordoza, Kifoza, Skolioza, Plecy płaskie czy Płaskostopie to pięć „najpopularniejszych” z wad postaw, którym należy przeciwdziałać zanim ich skutki zaczną nam przeszkadzać w życiu codziennym. Jak to zrobić? Zapraszamy do artykułu!

Kolejny zabieg endoskopowy kręgosłupa

Michał Woźnica, neurochirurg z Gdańska, wykonuje zabiegi endoskopowe od 2 lat. W sierpniu wykonał kolejny zabieg endoskopowy kręgosłupa zakończony sukcesem.

Co to jest Łokieć tenisisty – skąd się wziął i co mogę na to poradzić?

Wbrew temu na co wskazuje nazwa tego schorzenia „Łokieć tenisisty” dotyczy nie tylko tenisisty, bo ci miłośnicy sportu stanowią ok. 10% przypadków zachorowań. Z kolei pozostałe ok. 90% przypadków cierpiących na te dolegliwość stanowią m.in.:

Miażdżyca – co to jest, jak leczyć i jakie są jej przyczyny?

Choroby cywilizacyjne to globalnie szerzące się  niezakaźne i  związane z tzw. rozwojem cywilizacyjnym choroby, które prowadzą do niepełnosprawności i odpowiadają za przedwczesne zgony. Do takich chorób należy m.in. Miażdżyca.
Ich rozwój idzie w parze z uprzemysłowieniem, rozwojem ekonomicznym, zanieczyszczeniem środowiska oraz niezdrowym trybem życia.

Przepuklina Kręgosłupa – Co powinieneś wiedzieć?

W przypadku „przepukliny” myślimy głównie o plecach lub szyi. Jest to jednak zbiorcza nazwa dla nie mniej niż dwudziestu różnych typów znanych medycynie przepuklin…

Kto to Anestezjolog – Co robi i czym się zajmuje?

Jeśli kiedykolwiek przeszedłeś operację, to prawdopodobnie spotkałeś się z  anestezjologiem, którego rolą jest pomyślny wynik operacji i szybki powrót do zdrowia pacjenta. Ale co to jest anestezjolog i co robi anestezjolog?