Specjaliści
Neurologia
Michał Schinwelski
Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, neurolog, specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób neurozwyrodnieniowych takich jak choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, atypowy parkinsonizm oraz szeroko rozumianych zaburzeń ruchowych takich jak drżenie, dystonia, pląsawica, spastyczność. Dodatkowo specjalizuje się w leczeniu toksyną botulinową oraz głęboką stymulacją mózgu w neurologii. Zaangażowany również w leczenie przewlekłych zespołów bólowych, w szczególności bólów głowy. Członek Sekcji Schorzeń Układu Pozapiramidowego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Allergan Medical Institute – Post-Stroke Spasticity Rising Stars Programme. Od 2008 roku w swojej pracy zawodowej i naukowej związany z prof. Jarosławem Sławkiem. Jest autorem i współautorem licznych publikacji w dziedzinie zaburzeń ruchowych.
Moje usługi
- Konsultacja neurologiczna
- Kwalifikacja do leczenia Głęboką Stymulacją Mózgu (DBS) w neurologii (podejście indywidualne)
- Prowadzenie i programowanie chorych z neurostymulatorami firm Medtronic, Boston Scientific, St. Jude Medical i Abbott
- Leczenie toksyną botulinową: migrena przewlekła (wg protokołu PREEMPT) połowiczy kurcz twarzy
- Leczenie toksyną botulinową: dystonie ogniskowe (dystonie twarzy, kurcz powiek, Zespół Meige’a)
- Blokady nerwów i podanie toksyny botulinowej w dystonii szyjnej i dystonii lub spastyczności kończynowej pod kontrolą USG
Języki
angielski, francuski
Monika Sykut-Filipczyńska
Specjalista neurologii z praktyką w poradniach specjalistycznych i w oddziale szpitalnym. Studia medyczne ukończyłam w Gdańsku w 2002r.
Specjalizuję się w chorobach naczyniowych mózgu, bólach i zawrotach głowy, stwardnieniu rozsianym, chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz zaburzeniach ruchowych. Regularnie uczestniczę w kursach i konferencjach neurologicznych. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.
Języki
angielski
Ewa Narożańska
Specjalista neurolog, absolwentka Gdańskiego Uniwerystetu Medycznego. Główną uwagę poświęca chorobom otępiennym przebiegającym w wyniku neurodegeneracji.
Jest autorką i współautorką publikacji krajowych i zagranicznych w tej dziedzinie. Członek polskich towarzystw: Neurologicznego, Alzheimerowskiego, Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych, oraz Europejskiego Towarzystwa Choroby Huntingtona (EHDN).
Języki
angielski
Aneta Bielec
Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkolenie specjalizacyjne z neurologii odbyłam na Oddziale Neurologicznym Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku, w listopadzie 2021 roku zdałam Państwowy Egzamin Specjalizacyjny z zakresu neurologii. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy oraz International Association for the Study of Pain. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem schorzeń neurologicznych u osób dorosłych.
W swojej praktyce lekarskiej często spotykam pacjentów, których głównym problemem są różnego rodzaju bóle głowy, kręgosłupa lub inne zespoły bólowe. W trakcie leczenia skupiam się nie tylko na doraźnym postępowaniu farmakologicznym, ale też na profilaktyce oraz edukacji. Zależy mi na poprawie jakości życia i funkcjonowania fizycznego oraz psychicznego pacjenta zmagającego się z bólem.
Zajmuję się między innymi leczeniem profilaktycznym migreny przewlekłej oraz epizodycznej zgodnym z najnowszymi wytycznymi, w tym leczeniem profilaktycznym przeciwciałami monoklonalnymi.
Prowadzę leczenie migreny przewlekłej toksyną botulinową zgodnie z protokołem PREEMPT.
Odbyłam szkolenia z kwalifikacji do programu lekowego leczenia profilaktycznego chorych na migrenę przewlekłą.
Zawsze staram się być na bieżąco z najnowszymi metodami leczenia. Regularnie podnoszę swoje kompetencje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach oraz konferencjach naukowych.