Specjaliści

Neurologia

Michał Schinwelski

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, neurolog, specjalizujący się w diagnozowaniu i leczeniu chorób neurozwyrodnieniowych takich jak choroba Parkinsona, choroba Alzheimera, atypowy parkinsonizm oraz szeroko rozumianych zaburzeń ruchowych takich jak drżenie, dystonia, pląsawica, spastyczność. Dodatkowo specjalizuje się w leczeniu toksyną botulinową oraz głęboką stymulacją mózgu w neurologii. Zaangażowany również w leczenie przewlekłych zespołów bólowych, w szczególności bólów głowy. Członek Sekcji Schorzeń Układu Pozapiramidowego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz Allergan Medical Institute – Post-Stroke Spasticity Rising Stars Programme. Od 2008 roku w swojej pracy zawodowej i naukowej związany z prof. Jarosławem Sławkiem. Jest autorem i współautorem licznych publikacji w dziedzinie zaburzeń ruchowych.

Moje usługi

  • Konsultacja neurologiczna
  • Kwalifikacja do leczenia Głęboką Stymulacją Mózgu (DBS) w neurologii (podejście indywidualne)
  • Prowadzenie i programowanie chorych z neurostymulatorami firm Medtronic, Boston Scientific, St. Jude Medical i Abbott
  • Leczenie toksyną botulinową: migrena przewlekła (wg protokołu PREEMPT) połowiczy kurcz twarzy
  • Leczenie toksyną botulinową: dystonie ogniskowe (dystonie twarzy, kurcz powiek, Zespół Meige’a)
  • Blokady nerwów i podanie toksyny botulinowej w dystonii szyjnej i dystonii lub spastyczności kończynowej pod kontrolą USG

Języki

angielski, francuski

Monika Sykut-Filipczyńska

Specjalista neurologii z praktyką w poradniach specjalistycznych i w oddziale szpitalnym. Studia medyczne ukończyłam w Gdańsku w 2002r.

Specjalizuję się w chorobach naczyniowych mózgu, bólach i zawrotach głowy, stwardnieniu rozsianym, chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz zaburzeniach ruchowych. Regularnie uczestniczę w kursach i konferencjach neurologicznych. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Języki

angielski