Specjaliści
Neurochirurgia
Michał Woźnica
Specjalista neurochirurg, wieloletnie doświadczenie zdobył w Oddziałach Neurochirurgicznych w Niemczech i w Polsce. Doktorat na temat krwawienia podpajęczynówkowego uzyskał w 2008 roku we Freiburgu (Niemcy) z wyróżnieniem: magna cum laude. Posiada specjalizację z neurochirurgii w Polsce i dodatkowo zdał europejski egzamin specjalizacyjny z neurochirurgii EANS w 2016 roku. Jest autorem i współautorem kilkunastu prac naukowych oraz doniesień zjazdowych opublikowanych między innymi w czasopismach Acta Neurochirurgica oraz Rofo. (Fortschritte auf dem Gebiet der Röntgenstrahlen und der bildgebenden Verfahren). Jest stypendystą KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst) oraz został nagrodzony „EANS Spine Fellowship” sponsorowanym przez DePuy Synthes.
Obszary zainteresowań medycznych
Chirurgia kręgosłupa, techniki małoinwazyjne w chirurgii kręgosłupa, neuroonkologia
Wybrane kursy neurochirurgiczne
- Full-Endoskopic Spine Surgery; Intensive Training Course- Lumbar Spine; Knittlingen, Niemcy: 03.2022
- Surgeon to Surgeon OLIF Technique; Royal National Orthopedic Hospital Stanmore, Londyn: 11.2021
- Full- Endoscopic Spine Surgery; Basic Training Course; Knittlingen, Niemcy: 05.2021
- Interventional Percutaneus and Endoscopic Spinal Pain Procedures: 3.2021
- Zabiegi termolezji pod kontrolą USG- Sutherland Medical Center: 09.2020
- Clinical Observer at The Centre for Spinal Studies & Surgery, Queen`s Medical Centre, Nottingham 12.2017-31.01.2018
- Europejska Szkoła Neurochirurgii EANS: 2013-2016. Egzamin zdany w 2016
- Polska Szkoła Neurochirurgii: 2012-2015
- Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, Zakopane: 2014
- SMISS Global Forum, Miami, USA: 2014
- Forum Chirurgów Kręgosłupa, Bukowy Dworek: 2013
- Techniki Małoinwazyjne w Stabilizacjach Kręgosłupa, Warszawa: 2012
- Britisch Neurosurgical Trainee Course: 2010-2012
- „Anatomische Grundlagen für die Neurochirurgie”, Vogtareuth, Niemcy: 2011
- Hands-On Cadaver Course, INI, Hanover, Niemcy: 2011
- 85. Trainingskurs „Mikrochirurgie der Gefäße und Nerven”, Jena, Niemcy: 2010
- Leczenie chorób naczyniowych OUN
Języki
angielski, niemiecki
Mirosław Stempniewicz
Doświadczony neurochirurg z wieloletnią praktyką w zakresie chirurgii kręgosłupa, diagnostyki i terapii zespołów bólowych kręgosłupa, neurochirurgii onkologicznej, guzy mózgu, neurochirurgii naczyniowej, operacje tętniaków mózgu oraz neurotraumatologii, urazów centralnego układu nerwowego. Szkolony w Europie oraz w USA. Udziela konsultacji neurochirurgicznych w zakresie opiniowania oraz kwalifikacji do leczenia neurochirurgicznego – operacji, wyboru metod leczenia oraz konsultacji uzupełniających.
Robert Bylinka
Lekarz specjalista neurochirurg. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne ukończył w Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Usprawniania Leczniczego SU nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy. Pracuje w Oddziale Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku.
Od początku pasjonat zagadnień z zakresu budowy i funkcji układu nerwowego, neurochirurgii i neurologii. Ciągle poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szeregu szkoleń i konferencji o tematyce neurochirurgicznej, neuroortopedycznej oraz leczenia bólu.
Marcin Rut
Specjalizuję się w chirurgii kręgosłupa. Wykonuję operacje dyskopatii lędźwiowej, mikrochirurgiczne usunięcie dysku lędźwiowego, usunięcie dysku lędźwiowego, peracje dyskopatii szyjnej oraz zabiegi małoinwazyjne, takie jak blokady zewnątrzoponowe, stawów miedzykręgowych jako zabieg diagnostyczny i leczniczy w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz dyskopatii lędźwiowej.