Kolejny zabieg endoskopowy kręgosłupa

Michał Woźnica, jeden z naszych neurochirurgów z Gdańska, wykonuje zabiegi endoskopowe od 2 lat. W sierpniu wykonał kolejny zabieg endoskopowy kręgosłupa zakończony sukcesem. Pacjentka czuje się dobrze i szybko wraca do zdrowia.

Choroby kręgosłupa są jednymi z najczęstszych dolegliwości, które dotykają społeczeństwo. W ostatnich latach częstotliwość zdiagnozowanych chorób, będących następstwem różnorakich problemów z kręgosłupem znacznie się zwiększyła. Zespół dysfunkcyjno-bólowy powoli staje się chorobą cywilizacyjną. 

Rozwiązaniem tego problemu okazuje się endoskopowa operacja kręgosłupa… ale na czym to polega? 

Na czym polega endoskopowa operacja kręgosłupa?

Endoskopowa operacja kręgosłupa to małoinwazyjna, innowacyjna i bezpieczniejsza od tradycyjnej chirurgia kręgosłupa. Leczenie to charakteryzuje się dużym procentem sukcesów i małym odsetkiem powikłań. Metoda opiera się na wykorzystaniu endoskopu, którym dociera się do miejsca choroby, i przez który wprowadzane są niezbędne narzędzia do wykonania operacji. 

Dzięki temu nacięcie jest zaledwie kilkumilimetrowe, a uraz związany z dostępem do kręgosłupa jest ograniczony do minimum. Operacja endoskopowa umożliwia pacjentom szybki powrót do pełni sił i zdrowia.

Zalety wykonania zabiegu endoskopowego kręgosłupa?

Główne zalety endoskopowych operacji kręgosłupa:

  • powrót do domu już po dobie od operacji;
  • krótka pooperacyjna rehabilitacja: 4-6 tygodni;
  • niewielkie nacięcia na skórze (0,5 – 1 cm), nienaruszanie mięśni i więzadeł przykręgosłupowych oraz kości, mała utrata krwi, małe blizny pooperacyjne;
  • małe ryzyko zakażeń – krótki pobyt na bloku operacyjnym i mała inwazja w tkanki pacjenta
  • szerokie możliwości stosowania, zwłaszcza u osób, które z racji wieku lub przebytych chorób nie mogą mieć operacji otwartych (klasycznych). 

Doktor Michał Woźnica od dwóch lat z powodzeniem wykonuje zabiegi endoskopowe. 100% pacjentów decydujących się na tę metodę, w krótkim czasie pozbywa się uciążliwego bólu i zyskuje nową – lepszą jakość życia. W MiwoMed wiemy, jak ważne jest to, by pacjent podczas zabiegu czuł się spokojny i zaopiekowany. Dlatego nieustannie podnosimy kompetencje i posiadamy najlepszej jakości sprzęt. 

Jeśli potrzebujesz konsultacji neurochirurgicznej – czekam na Ciebie. Pomożemy Ci rozwiązać Twoje problemy zdrowotne. 

Już teraz zadzwoń i umów się na wizytę!

☎️ Tel.: 570 820 830